Kapadokya Turu – 1 Gece 2 Gündüz (15-16 Aralık 2019)

Fiyata Dahil Hizmetler

 1.  Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
 2.  Belirtilen Otellerde Konaklama (3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama)
 3.  Alan – Otel / Otel – Alan Transferleri
 4.  Havaalanı Vergileri
 5.  Panaromik Şehir Turları
 6.  Rehberlik Hizmetleri
 7.  Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1.  Kişisel Harcamalar
 2.  Yurtdışı Çıkış Harcı
 3.  Ekstra Turlar
 4.  Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 5.  Seyahat Sağlık Sigortası 
  (Opsiyonel)
  15,00 EUR (0-70 Yaş)
  30,00 EUR (70-100 Yaş)

Tur Programı

1. Gün

İstanbul – Belgrad

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma. Uçağa biniş işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile 15:10’da Belgrad’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik uçuş sonrası yerel saat ile 15:55 te Belgrad’a varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuza şehirde yürüyerek devam ederken; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı da görüyoruz. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi’nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman süresince alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Belirlenen saatte ve yerde rehberimizle buluşma ve otele transfer. Dileyen misafirlerimiz Belgrad’ın hareketli gece hayatının tadını çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.
2. Gün

Belgrad

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra tur satın alabilirler.
Ekstra Tur: Karlofça &Novisad Turu (öğle yemekli) 50 Euro
Bu turumuzda Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Bu bölge Sırbistan’ın Kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak en gelişmiş bölgesidir. Bu turumuzda öncelikle Karlofça kasabasına gidiyoruz. Bu kasaba, tarihte her zaman önemli bir yer tutmuş olup 1922 yılına kadar Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz önemli eserlerdir. Bu kasaba, aynı zamanda, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile de Osmanlı tarihinde önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça’nın meşhur ‘Bermet’ şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turumuzun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Bu kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından Novi Sad’ın merkezine hareket ediyoruz. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun ardından Belgrad’a geri dönüyoruz.
3. Gün

Belgrad

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra tur satın alabilirler.
Ekstra Tur: Zemun & Tito’nun Mezarı Turu (öğle yemekli) 50 Euro
Bu turumuzda ilk önce Zemun’a gidiyoruz. Burası Belgrad’ın, Sava ırmağının batısında kalan,savaş sonrası yapılandırılmış olan bir kenttir. Burada yapacağımız panoramik tur sonrasında Yugoslavya’yı Sosyalist Federal Cumhuriyeti haline getiren, eski Yugoslavya devlet başkanı Josip BrozTiti’nun mezarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restaurantta alıyoruz.
4. Gün

Belgrad – İstanbul

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberiniz tarafından belirlenen saatte Belgrad havalimanına transfer. Pegasus Havayolları PC374 tarifeli seferi ile 16:35 ile İstanbul’a uçuş. 19:20 te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.