Şanlıurfa Halfeti Turu

Fiyata Dahil Hizmetler

 1.  Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 2.  Belirtilen Otellerde Konaklama (2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama. Kavala’da Verilen Molada Alınan Kahvaltı Ücretlidir.)
 3.  İkramlar (Araç içi limitli su ikramı)
 4.  Şehir Vergileri
 5.  Gümrük Vergisi (Ayak Bastı Ücreti) (Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri)
 6.  Panaromik Şehir Turları
 7.  Rehberlik Hizmetleri (Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri ile Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri)
 8.  Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1.  Vize Ücreti 
  (Opsiyonel)
  120,00 EUR
 2.  Vize Ücreti (Ankara) 
  (Opsiyonel)
  140,00 EUR
 3.  Vize Ücreti (İzmir) 
  (Opsiyonel)
  140,00 EUR
 4.  Yurtdışı Çıkış Harcı
 5.  Kişisel Harcamalar
 6.  Ekstra Turlar
 7.  Seyahat Sağlık Sigortası 
  (Opsiyonel)
  15,00 EUR (0-70 Yaş)
  30,00 EUR (70-100 Yaş)
 8.  Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 9.  Bahşişler

Tur Programı

1. Gün

Istanbul – Kavala

Gezimizin ilk günü, 21:00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 21:30’da Mecediyeköy Migros önü ve 22:00’da İncirli Ömür plaza önü , 22:30 ‘da Isparta Kule Tır Parkı ve 23:30 ‘da Silivri Kipa Önünden  hareketi ile Tekirdag uzerinden Ipsala sinir kapisina varisimizi gerceklestiryoruz.Pasaport ve gumruk islemleri tamamlanmasi ardindan Dedeagac , Gumulcine ve Iskece uzerinden Kavala`ya varisimizi gerceklestiriyoruz.
2. Gün

Kavala – Selanik – Üsküp

Kavala`ya varisimiz ardindan sabah kahvaltisi ve enfes Kavala kurabeyilerinin tadina bakmak icin mola veriyoruz.Kahvalti molasi sonrasi essiz guzelligi ile dikkat ceken Kavala sahillerinde kisa sureli bir fotograf molasi verip Selanik`e dogru yola cikiyoruz.Selanik`e varışımıza müteakip panoramik sehir turumuza basliyoruz.Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ettikten sonra Uskup e yola cikisimizi gerceklestiriyoruz.Varisimiz ardindan Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı’nın Balkanlar’daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Konaklama Üsküp’ teki otelimizde.
3. Gün

Üsküp – Tetova (Kalkandelen) – Ohrid

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Tekne Turu Dahil Tetova – Ohrid turuna katılabilirler.(45 EUR) Otel önünden Balkanların İncisi Ohrid’e hareket. Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen) ‘ da duruyor Alaca Camii ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası kısa süreli yolculuk ardından Ohride varis. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid’li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır.Şehir turumuz sonrası Ohrid Gölünde şehri farklı bir şekilde tanıyabileceğimiz tekne turunu gerçekleştiriyoruz.Tekne turu ve serbest zaman sonrası Üsküp’e hareket.Geceleme otelimizde.
Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.(30 EUR)
4. Gün

Üsküp – Sofya – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası Üsküp’den Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu Turuna katılabilirler.(10 EUR). Yaklaşık 4 saat sürecek olan yolculuğun ardından Sofya’ya varıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya – Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz.Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası İstanbul’a hareket ediyoruz.Kısa süreli serbest zaman’ın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Svilengrad sınır kapısındaki Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Edirne üzerinden İstanbul’a ulaşıyor ve bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur Kalkış Noktaları

 •  21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
 •  21:30 Mecediyeköy Migros Önü
 •  22:00 İncirli Ömür Plaza Önü
 •  22:30 Isparta Kule Tır Parkı
 •  23:30 Silivri Kipa Önü